Virtuāla ekskursija bioloģisko atkritumu poligonā

SIA “Getliņi EKO” apsaimnieko lielāko, drošāko un videi draudzīgāko sadzīves atkritumu poligonu Baltijā, kā arī audzē tomātus un puķes.

Mums, Jēkabpils 3. vidusskolas 3. a klases skolēniem, 24. martā bija lieliska iespēja doties pirmajā virtuālajā ekskursijā kopā ar Montu, kura tikšanās nodarbībā izvadāja pa uzņēmuma teritoriju un pastāstīja par atkritumu poligona darbības virzieniem. Otrajā daļā domājām par dabai saudzīgu cilvēka rīcību, rotaļlietu materiāliem, bija iespēja strādāt grupās un radīt idejas, kā dot mantām otru dzīvi.

Dažas no skolēnu izteiktajām atziņām.

Anna: “Man patika vērot poligona teritorijā notiekošo. Lika aizdomāties par to, ka visas lietas var izveidot pilnīgi citādāk un izmantot arī otrreiz materiālus pārstrādei.”

Elza: “Man bija interesanti, ka varējām nodarbības laikā apspriesties, kā palīdzēt lācītim. Tas bija mīļi.”

Estere: “Es nezināju, ka Getliņos siltumnīcās ir īpaši kukaiņi, kas apputeksnē augus.”

Dita: “Man patika tas, ka tur audzē gurķus un tomātus! Tas bija ļoti pārsteidzoši. Es nezināju, ka tur ir tik milzīgs atkritumu kalns.”

Līga: “Man patika, ka darbinieki saudzē dabu un palīdz pasaulei kļūt tīrākai.”

Stefans: “Mani pārsteidza, ka, lai kalnā uzkāptu, vajag 40 minūtes.”

Ģederts: “Es nezināju, ka Getliņos audzē arī puķes”.

Ģirts: “Uzzināju, ka tur sver katru atvesto kravu.”

Ervīns “Bija ļoti interesanta ekskursija. Es uzzināju, ka vienā dienā atbrauc 200 – 300 mašīnas  ar atkritumiem.”

Lana: “Es uzzināju, ka tur tiek audzēti tomāti un, cik to apmēram ir daudz, man patika, ka mums bija jāizdomā, ko var darīt ar vecajām mantām un priekšmetiem.”

Renards: “Tomātus audzē ar no gāzēm radīto siltumu.”

Aleksejs: “Šī ekskursija bija aizraujoša! Un es uzzināju, kur ir atkritumu pārstrāde!”

Toms: “Es biju pārsteigts, kad teica, cik tonnas atved vienā dienā. Tas ir milzīgs daudzums.”

Loreta: “Man patika tas, ka mēs varējām balsot.”

Edgars: “Es uzzināju, ka mašīnas sver 2 reizes – pirms un pēc izkraušanas.”

Mārtiņš: “Es uzzināju, ka Getliņos audzē tomātus.”

Gatis: “Es biju pārsteigts, ka bija tik liels atkritumu kalns.”

Lai katrās mājās notiek atkritumu šķirošana, tā mēs saudzēsim dabu un resursus.

Lai izdodas!

Klases audzinātāja Mārīte Viļuma