Valsts prezidents Raimonds Vējonis Jēkabpils 3.vidusskolā

1.-4. kl.  Vasaras brīvlaiks
5.-12.kl.Vasaras brīvlaiks

Valsts prezidents Raimonds Vējonis Jēkabpils 3.vidusskolā

2015.gada 20.oktobris Jēkabpils 3.vidusskolas vēsturē turpmāk būs nozīmīga diena. Skolu apmeklēja Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni. Viesi iepazinās ar skolu, kura nesen piedzīvojusi lielas pārmaiņas - izremontēts sākumskolas korpuss, dienesta viesnīca kā arī pārveidots un labiekārtots skolas sporta laukums. Prezidents teica atzinīgus vārdus arī par redzēto mācību stundās: 2.b klasē vizuālajā mākslā (skolotāja Silvija Ozoliņa) un 2.a klasē dabaszinībās (skolotāja Ligita Lejniece), plašumu un funkcionalitāti sporta zālē.  Kamēr jaunāko klašu skolēni mācījās, vidusskolēni bija sapulcējušies Svinību zālē uz tikšanos. Tikšanās sākās ar skolas apvienoto koru un 5.-6.klašu deju kolektīva sveicienu.

Prezidenta uzrunu un atbildes uz jautājumiem ļoti precīzi atspoguļo Sandra Mikanovska informācijā Jēkabpils ziņu portālam Radio1.lv: "prezidents sacīja, ka šī skola ir pierādījums, ka labi organizēts mācību darbs kopā ar pašvaldības atbalstu ļauj augt zinošiem, radošiem un sportiskiem jauniešiem. "Aicinu katru no jums izvirzīt sev mērķus, noteikt savas dzīves prioritātes un tam atbilstoši plānot savu laiku. Tikai ieguldot laiku un pūles, ir iespējams sasniegt augstus mērķus. Lai jums katram izdodas strādāt darbu, kas jums patīk, jo - kā pats varu apliecināt - tas ir forši," sacīja prezidents.

Vējonis savā uzrunā skolēniem un skolotājiem arī uzsvēra, ka izglītības procesā nepieciešams attīstīt radošumu, kam ir jābūt svarīgam mācību elementam. "To ir iespējams panākt tikai ar zinošu un ieinteresētu skolotāju palīdzību un vidi, kas jauniešos rada interesi par attiecīgo jomu, piemēram, nodrošinot eksperimentu iespējas un praktiskos darbus," teica prezidents.

Atbildot uz skolēnu jautājumiem par turpmākās profesijas izvēli, kā arī profesionālās un augstākās izglītības priekšrocībām, prezidents norādīja, ka valstī ir nepieciešami gan augsta līmeņa profesionāļi un sava aroda pratēji, gan zinātnieki un inovatori, kuriem ir nepieciešams iet augstākās izglītības ceļu. Tikšanās noslēgumā prezidents skolēniem vēlēja būt drosmīgiem, pieņemot lēmumus par savu turpmāko dzīvi."

Prezidents ar kundzi atstāja arī piemiņas ierakstu "Labo domu" grāmatā.

Esam gandarīti un pateicīgi Jēkabpils pilsētas domei par šo tikšanos.

pr_01
pr_02