Karjeras pasākums vidusskolēniem

Karjeras pasākums vidusskolēniem.

13.oktobrī skolā viesojās mūsu skolas absolvente, Vidzemes Augstskolas marketinga projektu vadītāja Vera Grāvīte. Lekcijas mērķis bija rosināt jauniešus domāt par personības iezīmēm, prasmēm, kompetencēm, kuras jāveido jau skolas solā. Lektore rosināja izmantot testu https://karjerastests.rsu.lv/, lai noskaidrotu, kādas profesijas ir vispiemērotākās. Par VA fakultāšu piedāvājumu, praktisko un teorētisko studiju sabalansētību, par mācību specifiku, par jauniešu dzīvi ārpus studijām, par personisko pieredzi studijās un ceļu līdz pašreizējam darbam augstskolā – informācija un prezentācija bija ļoti bagāta.

Skolas pašpārvaldes jaunieši dalās savos iespaidos:

„Noderīgi tiem, kuri zina, kur dosies mācīties pēc skolas, kā arī tiem, kuri to nezina. Lektore stāstīja, kur dzīvē noderēs VA iegūtā izglītība. Uzzināju to, kas nav nekur rakstīts, bet pašas lektores izdzīvots studijās un uzsākot savu karjeru.”(Kristīne Ivanova

„Sapratu, ka Latvijā ir labas augstskolas ne tikai Rīgā, bet arī reģionos. Patika lektore Vera Grāvīte un jaukā, vieglā atmosfēra, kas valdīja visu lekcijas laiku. Sāku aizdomāties par savas karjeras ceļa sākšanu kādā no Latvijas labākajām augstskolām.” (Loreta)

„Lekcija rosināja mani izpētīt Latvijas augstskolu piedāvājumu un nebaidīties pieteikties uzreiz vairākās mācību iestādēs vai fakultātēs.” (Enija)

„VA marketinga projektu vadītāja ne tikai reklamēja savu mācību iestādi, bet stāstīja, ka augstskolas pielāgojas dzīves prasībām un ir pretimnākošas studentiem. Iepriekš neko nezināju par VA, bet tagad zinu gan par studijām, gan budžeta vietām u.c.” (Daniela)

„Iespējams, izvēlējos sev nākamo studiju vietu! Sapratu, ka tālāk nepaliks vieglāk mācīties, bet ar apņēmību viss izdosies. Svarīgi ir būt radošam, darboties labā kolektīvā un būt izpalīdzīgam. Iespējas ir visur, galvenais ir nepalikt uz vietas, jāmeklē ceļi, kā tikt galā ar problēmām.” (Kristiāna)

Skolotāja I.Ūbele