2023./2024.m.g

Aprīlis skolas bibliotēkā:

• Izstāde “Sarežģītais zvirbulēns” – rakstniekam Vikam 85.
  • Izstāde “Izcilākais angļu dzejnieks un dramaturgs” – Viljamam Šekspīram 460.
  • Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību skolas fināls.

Marts skolas bibliotēkā:

• Krājuma izstāde un bibliotekārā stunda “Skolotājs un dzejnieks” – Vilim Plūdonim 150
  • Krājuma izstāde un stunda veltīta 1949.gada 25.marta Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai.
  • Starts sacensību “Skaļā lasīšana” skolas posmam.

Februāris skolas bibliotēkā:

• Akcija “Draudzīgais aicinājums” – iesaisties un dāvini grāmatu skolas bibliotēkai. Norises laiks no 15.01.24.-15.02.24.
  • Izstāde “Zīmuļu un otu pavēlniece” – grafiķei, bērnu rakstniecei Margaritai Stārastei 110
  • Izstāde “Emīls, divas Lotiņas un citi” – vācu rakstnieka Ēriham Kestneram 125
  • Bibliotekārā stunda jaunāko klašu skolēniem – Iepazīt un atcerēties mākslinieci, grafiķi Margaritu Stārasti.
  • 6.februārī Vispasaules Droša interneta diena (#DID2024) ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi”. Tās ietvaros stunda “Domā un esi drošs digitālajā pasaulē”.

Janvāris skolas bibliotēkā:

• Izstāde “Punktu prombūtnē” – dzejniekam Klāvam Elsbergam 65.
  • Izstāde “Barikāžu ugunskurs” – 1991.gada janvāra barikāžu atcerei.
  • Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023 noslēgums.
  • Bibliotekārā stunda “Izmantoto informācijas avotu saraksta sastādīšana.”

Decembris skolas bibliotēkā:

• Izstāde “Ziemassvētku gaidīšanas prieks” – grāmatas un žurnāli par Ziemassvētku tēmu lasīšanai un idejām.
  • Lasīšanas veicināšanas pasākumi Ziemassvētku noskaņās.
  • Turpinās lasīšanas veicināšanas aktivitāte “Lasošākā klase”. Aktivitātes norises laiks no novembra līdz aprīlim. Tajā iesaistās 2. – 5.klase.

Novembris skolas bibliotēkā:

• Izstāde “Tev mūžam dzīvot, Latvija” – 11. Novembrī Lāčplēša diena, 18.novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas diena.
  • Izstāde “Mārtiņi – ziemai vaļā vārtiņi”.
  • Izstāde un bibliotekārā stunda “Mazai zīlei milzīgs ozols iznāk” – Ojāram Vācietim 90.
  • Ziemeļvalstu literatūras nedēļā rītausmas lasījums bērniem “Kā Emīls sarīkoja Kathultā lielās dzīres un noķēra komandanti vilku bedrē.”
  • Tiek uzsākta lasīšanas veicināšanas aktivitāte “Lasošākā klase”. Aktivitātes norises laiks no novembra līdz aprīlim. Tajā iesaistās 2.-5.klase.

Oktobris skolas bibliotēkā:

• Izstāde “Jaunā laikmeta aizsācējs prozā” – Albertam Belam 85.
  • “Stāsti, no kuriem baidīties” – grāmatas ar spoku stāstu tematiku.
  • “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija 23” – lasīšanas veicināšanas pasākumi.

Septembris skolas bibliotēkā:

• Lasīšanas veicināšanas programma.

Skolas bibliotēka piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija ‘23”. Šogad bibliotēkā ir saņemtas 24 jaunas grāmatas dažādās vecuma grupās. Skolēni ir aicināti iesaistīties lasīšanas programmā un kļūt par jaunākās literatūras ekspertiem!

• Dzejas pietura.

Dzejas pieturā “Dzejniece lieliem un maziem” – Inesei Zanderei 65. Dzejas dienu laikā skolēni tiek aicināti piestāt Dzejas pieturā, lai iepazītu dzejnieci Inesi Zanderi un lasītu viņas dzejoļus.

• Iepazīstam skolas bibliotēku – stunda 1.klašu skolēniem.