2021./2022.m.g

5.b klases atvasara “Sēļu sētā”

Saulainā, siltā atvasaras piektdienā ( 10. septembrī)  5.b klases skolēni un audzinātāja apmeklēja Jēkabpils “Sēļu sētu.” Ar šo vietu var uzsākt izziņu par Sēlijas kultūrvēsturi.

Apskatījām un pēc gides stāstītā uzzinājām par 19. gs. Sēlijas vidēji turīga zemnieka lauku sētu, kurā ir dzīvojamā ēka, klētis, rija, pirts, lielās vējdzirnavas un kalve. Sevišķi zēniem interesanti bija aplūkot tvaika lokomobili un kuļammašīnu. Stiprākie izmēģināja arī smago ūdens spaiņu nešanu ar nēšiem. Pārsteidza visus iespēja saņemt gardumus balvā par fiziskām aktivitātēm pāros, vadoties pēc  teritorijas kartes.

Skolēnu atgriezeniskā saite par piedzīvoto pasākumā: Patika process; Reāli redzēju vēsturiskas lietas, objektus (graudu novākšanas process, miltu smalcināšana, maizītes cepšana); Izjutu, esot ēkās un klausoties interesantajā gides stāstā, kā dzīvoja cilvēki 19. gs.; Patika izzinošās aktivitātes pāros; Pārsteidza cienasts ar saldajiem āboliem, kuri gatavojušies Sēļu sētas ābeļdārzā.

Atvasaras pēcpusdienā brīvā dabā vēl maltītē picas, pārrunas par redzēto un dzirdēto ar apņemšanos iepazīt citus objektus Jēkabpilī.

5.b klases audzinātāja Inita Beinaroviča