PuMPuRS

LIEKAM JAUNU BILDI IEKŠĀ – JAUNIEŠI TURPINA KĀPT KATRS SAVĀ OZOLĀ!

Jēkabpils 3. vidusskolas 9.c klases skolniece Rēzija Kurnosenko par PuMPuRS nodarbībām 2023.gada 30. janvārī raksta: “Šodienas PuMPuRS nodarbībā spēlējām spēli un uzzinājām citu domas var sevi un citiem, mums bija lieliska iespēja izteikt citiem komplimentus. Ejot pa apli katram blakussēdētājam bija jāpasaka ar kādu dzīvnieku viņš asociējas un kāpēc, ejot pa apli uz otru pusi blakussēdētājam bija jāpasaka ar kādu profesiju viņš viņam asociējas un kāpēc. Bija interesanti uzzināt ko citi par tevi domā. Ļoti labi pavadīts laiks. Patika ka šīs nodarbības vadītāja Inga mums palīdzēja ar vārdu izvēli un palīdzēja noformulēt teikumus pareizi, jo dažiem bija grūti izteikt savas domas un vārdu krājums nebija pārāk liels”.

Personības izaugsmes trenere, psiholoģe, lektore un pārmaiņu speciāliste Inga Bite savukārt teic: “Mērķis nodarbībām – Iespēja uz sevi un citiem paskatīties no malas ar tēlu un simbolu palīdzību. Iespēja izcelt, atspoguļot un paust otra cilvēka rakstura iezīmes, stiprās puses un prasmes. Atkal atliek tikai secināt, ka mēs visi Projekta lektori un nodarbību vadītāji cītīgi strādājam, lai tiktu īstenotas projekta ieceres, proti, lai jaunieši izzin sevi, iepazīst cilvēkus blakus, mācās saskarsmi un lēnām, soli pa solim, piepilda savus dzīves sapņus”.

Projekts PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? – Ir laimīgie, kas sevi atrod un darbu, kuru mīl un prot /I. Ziedonis/” nodarbības tiek īstenotas pamatojoties uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta administrētā Eiropas Sociālā Fonda projektu „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001).

Tekstu apkopoja un sagatavoja projekta “Kāpēc man kāpt ozolā” vadītāja I. Bite.

KĀ JĒKABPILS 3.VIDUSSKOLAS JAUNIEŠI TURPINA KĀPT KATRS SAVĀ OZOLĀ?

Jēkabpils 3. vidusskolas jaunieši direktores vietnieces mācību darbā – Irinas Zeņinas paskubināti ir pieņēmuši lēmumu Publicitāti par projekta “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ?” Nodarbībām daļēji nodrošināt paši. Projekta vadītāja Inga Bite teic: “Man un, cerams arī visiem Projekta lektoriem, grupu vadītājiem un Iedvesmotājiem šīs jauniešu pārdomas dod sapratni, ka mēs kopā spējam savu vēsti aiznest līdz jauniešu prātiem un sirdīm, lai īstenotu projekta “PuMPuRS” galveno mērķi – lai nezustu vēlme mācīties, kopā sadarboties un jau no skolas sola ikdienas paņemtu labāko. Tālāk vērojam paši!

ATZIŅAS NO SKOLAS 9. KLAŠU JAUNIEŠIEM:

“23.01. mūsu skolā ieradās Mārcis Feldbergs, kas ir veiksmīga un aktuāla uzņēmuma “Kandžas Laboratorija” dibinātājs un pamatlicējs. ”Kandžas Laboratorijā” ir iespēja nobaudīt vismaz piecu veidu dzērienus patīkamā atmosfērā un iepazīties ar dzērienu tapšanas procesu. Lekcijā viņš stāstīja par to kā parasts pilsētas puika, pameta labi apmaksātu friziera darbu, karjeras iespējas televīzijā un pārvācās uz dzīvi laukos, kur jaunības maksimālismā vēlējās izveidot glītu un omulīgu atpūtas vietiņu. Budžets – ierobežots… bet nekas nav neiespējams! Tagad uzņēmums ir ļoti attīstījies un paplašinājies. Lekcijas otrajā daļā Mārcis nedaudz iepazīstināja ar friziera profesiju. Parādīja, kas ir “Friziera koferī.” Kā paraugdemonstrējumu, Mārcis ieveidoja matus kādam brīvprātīgajam, un frizūra izvērtās…laba!”

“Mārcis Feldbergs atbraucis no Ērgļiem. Iepriekš bija frizieris, celtnieks, strādāja arī TV. Viņam bija liels plāns, kurā ietilpa atrast īpašumu par pāris tūkstošiem, pāris gadu laikā izveidot atpūtas vietu, dzīvot bez bēdām. Viņš izdomāja ērču čempi. Viņam laukos ir rotu darbnīca. Viņš ir aktīvs zemessargs. Kopā spēlējam spēli uz tausti.”

“Mēs, devītās klases, esam ļoti pateicīgi par iespēju piedalīties šajā projektā un apmeklēt interesantās un aizraujošas pašizaugsmes lekcijas! Paldies!”.

Projekta vadītāja Inga Bite tikai secina un iedrošina, – SAPŅOJAM LIELUS SAPŅUS, ESAM UZTICAMI MAZĀS LIETĀS, TAD LIELĀS LIETAS VIENKĀRŠI NĀKS UN NOTIKS!

ProjektS PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? – Ir laimīgie, kas sevi atrod un darbu, kuru mīl un prot /I. Ziedonis/” nodarbības tiek īstenotas pamatojoties uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta administrētā Eiropas Sociālā Fonda projektu „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001).

Tekstu apkopoja un sagatavoja projekta “Kāpēc man kāpt ozolā” vadītāja I. Bite.

Projekta PuMPuRS – “KO SĒSI, TO PĻAUSI” nodarbība

“Mums visiem jāmācās nest atbildība par katru vārdu, ko sakām par sevi vai citiem, jo “Ko sēsi, to pļausi”, proti, šoreiz par to, kāda būs vārda sēkla, no kādas kārtas, vai par svētību klausītājam, vai par iznīcību sev vai otram. Kur mīlestības, pieņemšanas un iedrošinājuma vārdi, tad pieaug mīlestība, pieņemšana un iedrošinājums, kur iznīcības vārdi – aizrādījums, kritika, pretenzija vai pārmetums, tad skatāmies, kā iznīkst viss labais apkārt”, Inga Bite, projekta “Kāpēc man kāpt ozolā” vadītāja, kura arī personības izaugsmes trenere un grupu vadītāja.

2023. gada 10. janvārī Jēkabpils 3. vidusskolā 9.a, 9.b un 9.c klases jauniešu Megijas Savickas, Amandas Petrovas, Aleksandras Šmeisas, Emīla Lambas, Sandijas Mihailovas, Elīnas Ivanovas, Katrīnas Beinarovičas un Janas Kaskovičas atziņas un fotogrāfijas par Projekta nodarbību:

“Spēlējot šo spēli, mēs sapratām, kā sākumā jāklausās, jāizvērtē, jāsaprot un tikai tad jādara, nevis jāskrien visam pa priekšu. Sapratām nepieciešamību izzināt un atrast sevi un savas intereses. Mēs varējām paņemt būtiskāko par sevi arī no cita skatu punkta. Šī nodarbība bija noderīga un lika katram aizdomāties un pārdomāt savas izvēles. Mūsu klase noteikti vēl vēlētos šāda veida nodarbības”.

“Mēs, 9.b klase, apmeklējām projekta nodarbību. Šajās nodarbībās ar katru reizi mēs tiekam ieinteresēti arvien vairāk. Pēdējā nodarbība lika aizdomāties gan par katrām mūsu darbībām, gan par katru mūsu pateikto vārdu, kas mums kā 9.klases skolēniem ir ļoti noderīgi tālākās dzīves ceļiem un plāniem. Lika pārdomāt mūsu vārdu spēku. Esam ļoti ieinteresēti šajā projektā, viss teiktais ir ļoti noderīgs”.

Gribu tikai piebilst, saka Inga, ka arī es šajās nodarbībās augu kopā ar šiem jaunajiem cilvēkiem. Viņi ir sarakstījuši savas pārdomas un man atliek tikai secināt, – Ko sēsim, to pļausim!

Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? – Ir laimīgie, kas sevi atrod un darbu, kuru mīl un prot /I. Ziedonis/” tiek īstenots pamatojoties uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta administrētā Eiropas Sociālā Fonda projektu „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001).

Rakstu sagatavoja Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? vadītāja I. Bite.

Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ?” 2.nodarbība

“Esmu izredzēts, jo pat tumšajā gadalaikā ir iespēja ikdienā redzēt sauli.” Ar šiem vārdiem un stāstu 2022. gada 14. decembrī Jēkabpils 3. vidusskolā 9. – 11. klašu grupā dalījās “airBaltic” pilots Pēteris Zaretoks.

Projekta “Kāpēc man kāpt ozolā” vadītāja Inga Bite: “Šis ir tikai viens no daudziem veiksmes stāstiem par cilvēku, – šajā gadījumā, Pēteri, kurš bija un joprojām ir ieinteresēts savās ikdienas gaitās, bija un ir pareizi motivēts, mācījās, satika cilvēkus, kuros ieklausījās un attieksme pret sevi un citiem ir – Mīli un Cieni sevi un cilvēkus apkārt. Tā mēs katrs savu lielo puzli, ko saucam par dzīvi, lēnām varam likt kopā, lai nonāktu pie atziņas, ka svarīgākais laimīgai dzīvei ir virziens, vieta un lieta, kas mūs katru patiesi interesē un iepriecina. Un ja ir zināms virziens, tad svarīgi ir satikt pareizos cilvēkus, kuri tevi motivē, paceļ un iedvesmo. Ir jāiet un jāmeklē, ir jāizzin, jājautā, atkal jāinteresējas, jāmācās, nevienā brīdī nebeidzot pieaugt.

Vēl visi kopā noskaidrojām, ka svarīga ir motivācija vai atbilde jautājumam – Kāpēc es to daru? Kāpēc man jākāpj tieši šajā ozolā? Kad motīvs skaidrs, tad svarīga ir lēmuma pieņemšana, ka es gribu un darīšu tieši to, ne brīdi nemaldinot sevi, apcerot, ka man jau ir sporta kurpes, piemērots sporta apģērbs, es jau stāvu labi aprīkotā sporta zālē, jo esmu nopircis abonementu un zinu, kā un kas man jādara, lai muskuļi trenētos un augtu, jo esmu taču mācījies un man ir izglītības dokuments. Tas viss ir labi, bet ir viens liels BET, proti, tikai tad, kad es sevi sākšu disciplinēt un regulāri cilāt hanteles, trenēšu izturību un darbināšu savu ķermeni, tad soli pa solim mans ķermenis sāks iegūt skaistu stāju, glītas formas un cels pašapziņu. Jā, un vēl daudz vieglāk to visu regulāri darīt ir, ja es mācos baudīt šo procesu, ko sauc par mācīšanos, trenēšanos un pašizglītošanos.

Paldies Pēterim un Jēkabpils 3. vidusskolas darbiniekiem, kuri paši iesaistās un palīdz skolēnus iesaistīt šādās nodarbībās. Esmu pamanījusi, ka skolēniem lielāka interese par notiekošajiem procesiem ir, ja blakus ir pieaugušie, kuri arī ar interesi iesaistās un gūst gandarījumu no uzzinātā. Aicinu pieaugušos, vecākus un skolotājus dzīvot kopā ar saviem lolojumiem un, esot blakus, izdzīvot šos procesus kopā ar interesi un dedzību kaut vai 299 reizi, jo tikai tam ir jēga un liela alga”.

Gribu piebilst, ka pasaulē zināmajam cilvēkam, vārdā Volts Disnejs, tikai 300 piegājienā sāka piepildīties Lielais Sapnis. Par šo vairāk un kā sākt piepildīt savus sapņus jau 2023. gada janvārī varēs uzzināt arī Jēkabpils 3. vidusskolas jaunieši.

Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? – Ir laimīgie, kas sevi atrod un darbu, kuru mīl un prot /I. Ziedonis/” tiek īstenots pamatojoties uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta administrētā Eiropas Sociālā Fonda projektu „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001).

Rakstu sagatavoja Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? vadītāja I. Bite.

Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ?” 1.nodarbība

2022. gada 22. novembrī Jēkabpils 3.vidusskolā tika uzsāktas Projekta PuMPuRS – “KĀPĒC MAN KĀPT OZOLĀ? – Ir laimīgie, kas sevi atrod un darbu, kuru mīl un prot /I. Ziedonis/” nodarbības, kurās piedalījās Skolas 9A, 9B un 9C klases, kopā gandrīz 70 jaunieši.

Jau pirmajās nodarbībās jauniešiem bija iespēja iepazīt savu iekšējo un ārējo motivāciju, proti, vairāk iepazīt sevi un citus, kas ir ceļa sākums, lai mēs kļūtu patiesi laimīgi. Nodarbības vadīja personības izaugsmes trenere, lektore un konsultate, biedrības “Alternatīvā Attīstība” vadītāja – Inga Bite. Nākošā tikšanās būs ar Airbaltic pilotu un NBS Gaisa spēku tehniķi un pilotu Pēteri Zaretoku”.

Inga Bite: “Man ir patiess prieks būt kopā ar Jēkabpils 3.vidusskols jauniešiem. Skola liela un bērnu ir daudz, bet tas netraucē saticīgi un sadraudzīgi sadarboties visām klasēm kopā. Paldies skolotājām, jo īpaši Irinai Zeņinai par organizāciju un palīdzību.

Projekts PuMPuRS tiek īstenots pamatojoties uz Izglītības kvalitātes valsts dienesta administrētā Eiropas Sociālā Fonda projektu „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001).

Inga Bite

Biedrības “Alternatīvā Attīstība” vadītāja