KiVa

Pretbulinga programmas KiVa atklāšana

2023. gada 13. septembrī mūsu skolā 1.-9. klašu skolēni piedalījās KiVa programmas atklāšanā un tika iepazīstināti ar programmas mērķiem. Apņemšanos ievērot cieņpilnas komunikācijas principus, tādējādi veidojot drošu mācību vidi, skolēni simboliski apstiprināja ar saviem plaukstu nospiedumiem.

KiVa ir Turku Universitātes (Somija) izstrādāta programma vardarbības mazināšanai vienaudžu vidū. Programmas efektivitāte ir zinātniski pierādīta un veiksmīgi darbojas jau 20 valstīs. Mūsu skola ir viena no pirmajām 60 Latvijas skolām, kas šogad ir apņēmusies īstenot KiVa programmu un veicināt tās misiju. Programma tiek īstenota sadarbībā ar Valsts kanceleju, Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti un nevalstiskām organizācijām.

Projekta koordinatore Kristīne Kasparsone