Sporto visa klase

17.maijā tika noskaidroti Latvijas Olimpiskās komitejas projekta “Sporto visa klase” godalgoto vietu ieguvēji.

Mūsu skolas 6.b klase ieguva 3.vietu sesto klašu grupā. Projekta vadītāji bija sporta skolotājs Modris Osvalds un klases audzinātāja Inita Beinaroviča. 2022./2023.m.g. sesto klašu grupā projektā darbojās 48 klases no visas Latvijas. Mūsu skolas 5.a klase savā klašu grupā izcīnīja 4.vietu – sporta skolotājs Vilnis Vīksne, klases audzinātāja Ija Grudule.

Paldies visiem skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu un izcilajiem sasniegumiem!

Reģionālajās sacensībās projektā “Sporto visa klase”,skolas 6.b klase vispārējās fiziskās sagatavotības vingrinājumos ieguva 1.vietu un stafešu sacensībās izcīnīja 4.vietu.

Jēkabpils 3.vidusskola piekto gadu piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas projektā “Sporto visa klase”. Projekts paredz iesaistīto skolu 2.,3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un sporta veidu federāciju izstrādātu metodisko materiālu. 3., 4., 5. un 6. klasēm programma paredz divas vai trīs nodarbības – vispārējo fizisko sagatavotību, futbola iemaņu apguvi, kā arī peldēšanu vai sporta nodarbību svaigā gaisā.

Projekta ietvaros notiek arī klašu grupu kausa izcīņas sacensības. Grupas tiek vērtētas četrās kategorijās – sekmes, stafetes, vispārējās fiziskās sagatavotības (VFS) vingrinājumi un labais darbs. Pirmās kārtas stafešu sacensības un VFS vingrojumi notiek reģionos. Katra reģiona 1.vietas ieguvējs piedalās finālsacensībās, kur tiek izcīnīts uzvarētāja kauss katrā klašu grupā viens.

23.februārī Jēkabpils 3.vidusskolas sporta manēžā notiks reģionālās 6.klašu sacensības. Projektā ir iesaistījusies Jēkabpils 3.vidusskolas 6.b klase, kuras klases audzinātāja ir Inita Beinaroviča, sporta skolotājs Modris Osvalds. 6.klašu grupā reģionālās sacensības notiek astoņās apakšgrupās, katrā sešu skolu klases. Jēkabpils grupā par tiesībām piedalīties finālsacensībās cīnīsies Jēkabpils 3.vidusskolas, Lubānas vidusskolas, Dagdas vidusskolas, Ludzas pilsētas vidusskolas, Ludzas 2.vidusskolas un Rēzeknes sākumskolas 6.klases. Skolēniem būs jāveic piecas stafetes un katram jāpilda divi VFS spēka un veiklības vingrinājumi noteiktā laikā.

“Sporto visa klase” 2022

Vislatvijas projekts “Sporto visa klase” tika uzsākts pirms deviņiem gadiem, tajā piedalījās 6 klases no 6 Latvijas pašvaldībām. Šogad projektā piedalās 8000 dalībnieki no 105 skolu 314 klasēm, aptverot 36 pašvaldības.

Latvijas Olimpiskā komiteja uzsāka šo projektu, lai veicinātu bērnu vēlmi nodarboties ar sportu un palielinātu viņu kustību daudzumu. Projektā piedalās bērni no 2. līdz 6. klasei.

Projektā šogad piedalās arī Jēkabpils 3. vidusskolas 2.a klases skolēni. Septembra beigās Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā tika atklāta Vislatvijas projekta „Sporto visa klase” nu jau 9. sezona. Uz jaunās sezonas atklāšanas pasākumu tika aicināti vairāk kā 1000 bērnu, kuriem šī ir pirmā sezona projektā “Sporto visa klase”. Pārējiem projekta dalībniekiem bija iespējams sekot līdzi atklāšanas ceremonijai tiešsaistē. To izmantoja visas mūsu skolas projektā iesaistītās klases.

Entuziasma pilni devāmies uz pasākumu, taču nepatīkams notikumu pavērsiens neļāva aizbraukt līdz pasākuma norises vietai un nevarējām piedalīties klātienē, kaut arī apņēmības pilni vēlējāmies tur būt. Autobusā nenokārām degunus un ar prieku sagaidījām šķēpmetēju Līnu Mūzi un Lilitu Mitrofanovu – LOK projektu vadītāju. Arī mūsu klases komandas kapteinim Armīnam Savickim bija iespēja saņemt karogu kā piederības zīmi projektam un visiem noklausīties aizraujošo Līnas Mūzes stāstījumu par sportiskajiem sasniegumiem. Paldies par autogrāfiem, iedvesmu un smaidiem!

2. a klases audzinātāja Mārīte Viļuma

RIMI izaicinājums pieņemts!

Projekta “Sporto visa klase” dalībnieki saņēma aicinājumu piedalīties RIMI IZAICINĀJUMĀ. Nu aiz muguras jau divi posmi. Pirmais bija decembrī, otrais – martā. Tajos piedalījāmies arī mēs, 3. a klases skolēni.

Ņemot vērā, ka mācības notika attālināti, otrajā posmā bija pārstrādāti spēles noteikumi un kodu pieejas sistēma, lai klasei būtu vienots kods un viena parole. Lieliski, ka martā tika aicināti piedalīties arī skolotāji! Šī posma galvenā tēma – UZTURS. Bija sagatavots izzinošs video materiāls, kurā uztura eksperte un grupas “Bermudu divstūris” puiši Bicepss un Tricepss izskaidroja sabalansēta uztura pamatprincipus un to nozīmīgumu. Tajā bija atrodamas atbildes uz daudziem spēles jautājumiem.

Lieliska izkustēšanās stundu garā pastaigā ar izzinošas spēles elementiem! Būsim sportiski, būsim veseli!

3. a klases audzinātāja Mārīte Viļuma

Labie darbi SPORTO VISA KLASE ietvaros

2020./2021.m.g. projekta “Sporto visa klase” dalībnieki tika aicināti veikt labos darbus. Katrai klašu grupai atšķirīgs veicamais. 3. klašu skolēniem – iepriecināt vecāka gada gājuma līdzcilvēkus. Esam saliedēts klases kolektīvs, un šajā mācību gadā esam veikuši ne tikai tos labos darbus, kas iemūžināti video, bet arī citus: rudenī grābuši lapas skolas teritorijā, lasījuši ābolus, veidojuši apsveikumus skolas pensionētajiem skolotājiem.

Attālinātā mācību procesa laikā esam ierobežoti radošajās aktivitātēs, jo gribam būt veseli un ievērot visus epidemioloģiskos noteikumus, tomēr atradām, kā paveikt ko labu – iepriecinājām savus vecvecākus un viņiem par godu veicām arī sportiskas aktivitātes. Vēlam, lai visi veseli, moži, enerģijas pilni!

3.a klases audzinātāja Mārīte Viļuma

     24.11.200. 3.a klasei notika regbija treniņš projekta “Sporto visa klase” ietvaros. Skat. foto!

Sveiciens jaunajai sporta hallei.

    Vēl oktobrī nolēmām, ka, tā kā esam projektā “Sporto visa klase” , varētu iepriecināt Jēkabpils sporta centra darbiniekus jaunuzceltās halles atklāšanas dienā. Elzas māmiņa mums jau pirms kāda laika bija sagādājusi divus skaistus plastmasas traukus – vāzes. Nu tiem radās pielietojums. Skolēni atnesa ķiplokus, nopirku konfektes, izprintēju konfekšpapīrīšus ar olimpiskajiem riņķiem, izkrāsojām tos un ietinām konfektes. Skolēni pagatavoja apsveikumus un klases pārstāvis Ervīns Fiļovs halles atklāšanas dienā to nodeva sporta un atpūtas kompleksa vadītājam Jānim Koļesinskim. Lai visiem stipra veselība, sportiska izturība un možs gars!

Skolotāja M.Viļuma

    5.03.2020. Jēkabpils 3. vidusskolas 3.b klases skolēni projekta „Sporto visa klase” ietvaros, piedalījās tautas bumbas rīkotajās sacensībās Bauskā.

   Starp 7 skolu pārstāvētajām grupām, mūsu skolas 3. b klase, meiteņu un zēnu komandas, guva pārliecinošu uzvaru. Prieks par sportisko 3. b klasi, viņu sasniegumiem un sporta skolotāja Modra Osvalda neatlaidīgo darbu.

Sagatavoja klases audzinātāja Silvija Ozoliņa

    Jēkabpils 3. vidusskolas 3.b klases skolēni projekta „Sporto visa klase” ietvaros saņēma uzdevumu – šajā mācību gadā veikt kādu labo darbu. Pie tā ķērās jau rudenī! Izdomāja un izveidoja interesantu spēli, kuru uzdāvināja 2. a klases skolēniem. Viņus tas ļoti pārsteidza un, protams, iepriecināja!

    Nu starpbrīžos ir interesanta nodarbe – tā izglīto, attīsta sadarbības prasmes un tas ir lietderīgs kopā pavadītais laiks!

Sagatavoja klases audzinātāja Silvija Ozoliņa

    Jēkabpils 3. vidusskolas 2. a klases skolēni projekta „Sporto visa klase” ietvaros saņēma uzdevumu – veikt kādu labo darbu. Pie tā ķērāmies jau janvārī! Aptaujājot klases skolēnus noskaidroju, ka daži no skolēniem bērnībā ir bijuši slimnīcā. Viņi dalījās savā pieredzē ar sajūtām un emocijām.

   MĒRĶIS: iepriecināt Jēkabpils reģionālās slimnīcas Bērnu nodaļā nonākušos bērnus un vecākus. Darbs ilga divas nedēļas. Visi skolēni ar prieku un sirds degsmi iesaistījās procesā, saprotot, ka KOPĀ MĒS VARAM DAUDZ!

    Veidojām apsveikumus krūzīšu formā, iekšā ielīmējām tējas paciņu un konfekti – priecīgākiem mirkļiem un ierakstījām labas veselības vēlējumus. Gandarījums par padarīto!

Sagatavoja klases audzinātāja M.Viļuma

    2019.gada 1.novembrī “Arēnā Rīga” pulcējās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās programmas “Sporto visa klase” dalībnieki no visas Latvijas, lai aizraujošā un plašā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu programmas 6.sezonai. Arī Jēkabpils 3.vidusskolas 2. a klases skolēni ar klases audzinātāju Mārīti Viļumu, sporta pedagogu Vilni Vīksni un 3. b klases skolēni ar klases audzinātāju Silviju Ozoliņu un sporta skolotāju Modri Osvaldu piedalījās pasākumā. Trešo klašu skolēni projektā piedalās otro gadu, savukārt otrklasnieki uzsāka dalību projektā. Svinīgās ceremonijas laikā komandas kapteinis Toms Audzers saņēma projekta „Sporto visa klase” karogu.
   “Programma “Sporto visa klase” ir unikāla ar savu pozitīvo iedarbību uz bērnu vispusīgu attīstību un personības veidošanos”, atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers.

Vairāk informācijas par programmu internetā sportovisaklase.olimpiade.lv.

    Pēc skolas vecāku padomes ierosinājuma, un ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības atbalstu 2018./19.mācību gadā 2.b klases skolēni ar audzinātāju Silviju Ozoliņu un sporta skolotāju Modri Osvaldu uzsāk darbību projektā “Sporto visa klase”.  Vasara pagāja iegādājoties atbilstošo ekipējumu un aprīkojumu.

    Trešdien, 31.oktobrī “Arēnā Rīga” pulcējās gandrīz 7000 Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās programmas “Sporto visa klase” dalībnieku, lai grandiozā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu programmas 5.sezonai.

    “Programma “Sporto visa klase” ir unikāla ar savu pozitīvo iedarbību uz bērnu vispusīgu attīstību un personības veidošanos”, atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers. “Aktualizējot jautājumu par bērnu veselību un fizisko sagatavotību, aizvadītājos četros mācību gados programma ir pierādījusi, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet uzlabo bērnu veselību, pilnveido viņu spējas strādāt komandā un veikt ikdienas uzdevumus.”

    “Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā programma “Sporto visa klase” no sešām pilotklasēm pirmajā gadā, četru gadu laikā ir izaugusi jau līdz 336 klasēm un nepilniem 8000 dalībniekiem no 70 pašvaldībām”, atklāj LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Programma ir augusi un par to paldies ir jāsaka bērniem, bērnu vecākiem, pedagogiem, skolu un pašvaldību vadītājiem, bez kura palīdzības to nebūtu iespējams realizēt.”

    Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš savā uzrunā bērniem novēlēja būt vienotiem un darboties komandā kā arī katrai komandai pasniedza klases karogu.

    Šajā klasē sporta nodarbības notiek katru dienu – divas tradicionālās stundas un trīs stundas, izmantojot LSPA izstrādāto metodiku:

– 1 (viena) – futbola elementu apmācība (2.klasei spēles un rotaļas);
– 1 (viena) – stājas uzlabošanas un vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība;

Izvēles nodarbība:
– 1 (viena) – peldēšanas nodarbība (sadarbībā ar Olimpiskajiem centriem vai pašvaldības teritorijā esošajiem peldbaseiniem; pie kam, ja šāda rīcība ir ekonomiski un metodiski pamatota, par pašvaldības līdzekļiem iespējams izmantot arī blakus esošajās pašvaldībās izvietotos peldbaseinus); vai

– 1 (viena) – nodarbība svaigā gaisā; vai
– 1 (viena) – džudo nodarbība;

LOK patur tiesības organizēt atklātās stundas un seminārus.
Skolēni un vecāki ir gandarīti par doto iespēju un pašvaldības atbalstu. Nu komandai jācenšās kļūt veselīgākai un spēcīgākai, lai jau nākošajā gadā varētu startēt komandu sacensībās.