Sporto visa klase

Pēc skolas vecāku padomes ierosinājuma, un ar Jēkabpils pilsētas pašvaldības atbalstu 2018./19.mācību gadā 2.b klases skolēni ar audzinātāju Silviju Ozoliņu un sporta skolotāju Modri Osvaldu uzsāk darbību projektā “Sporto visa klase”.  Vasara pagāja iegādājoties atbilstošo ekipējumu un aprīkojumu.

Trešdien, 31.oktobrī “Arēnā Rīga” pulcējās gandrīz 7000 Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētās programmas “Sporto visa klase” dalībnieku, lai grandiozā atklāšanas ceremonijā dotu svinīgu startu programmas 5.sezonai.

“Programma “Sporto visa klase” ir unikāla ar savu pozitīvo iedarbību uz bērnu vispusīgu attīstību un personības veidošanos”, atklāšanas pasākumā teica LOK ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers. “Aktualizējot jautājumu par bērnu veselību un fizisko sagatavotību, aizvadītājos četros mācību gados programma ir pierādījusi, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet uzlabo bērnu veselību, pilnveido viņu spējas strādāt komandā un veikt ikdienas uzdevumus.”

“Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā programma “Sporto visa klase” no sešām pilotklasēm pirmajā gadā, četru gadu laikā ir izaugusi jau līdz 336 klasēm un nepilniem 8000 dalībniekiem no 70 pašvaldībām”, atklāj LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Programma ir augusi un par to paldies ir jāsaka bērniem, bērnu vecākiem, pedagogiem, skolu un pašvaldību vadītājiem, bez kura palīdzības to nebūtu iespējams realizēt.”

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš savā uzrunā bērniem novēlēja būt vienotiem un darboties komandā kā arī katrai komandai pasniedza klases karogu.

Šajā klasē sporta nodarbības notiek katru dienu – divas tradicionālās stundas un trīs stundas, izmantojot LSPA izstrādāto metodiku:

– 1 (viena) – futbola elementu apmācība (2.klasei spēles un rotaļas);
– 1 (viena) – stājas uzlabošanas un vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbība;

Izvēles nodarbība:
– 1 (viena) – peldēšanas nodarbība (sadarbībā ar Olimpiskajiem centriem vai pašvaldības teritorijā esošajiem peldbaseiniem; pie kam, ja šāda rīcība ir ekonomiski un metodiski pamatota, par pašvaldības līdzekļiem iespējams izmantot arī blakus esošajās pašvaldībās izvietotos peldbaseinus); vai

– 1 (viena) – nodarbība svaigā gaisā; vai
– 1 (viena) – džudo nodarbība;

LOK patur tiesības organizēt atklātās stundas un seminārus.
Skolēni un vecāki ir gandarīti par doto iespēju un pašvaldības atbalstu. Nu komandai jācenšās kļūt veselīgākai un spēcīgākai, lai jau nākošajā gadā varētu startēt komandu sacensībās.