cukmens

Digitālās meža dienas – interaktīva ekskursija

Maijā 3. a klases skolēni piedalījās  Digitālajās meža dienās, kas notika attālināti MS Teams vidē kā interaktīva mācību ekskursija ar tiešraidēm no LVM Kalsnavas arborētuma, čiekurkaltes un kokaudzētavas kopā ar gidu Cūkmenu – galveno cīnītāju par tīriem valsts mežiem. Pasākuma tēma – meža atjaunošana – sēklu ieguve, koku selekcija un stādīšana.

Interesanti un skolēnu vecumposmam atbilstoši tika pastāstīts par mežu kā mājvietu daudzām dzīvām radībām un cilvēka ietekmi uz dabu.

Skolēnu atziņas.

Lana: „Es sapratu, kāpēc ir tāds Cūkmens, jo cilvēki ir lielākie mēslotāji. Taču cūkas ir tīrīgi dzīvnieki. Cūkmens ir tikai tēls, kas aicina nemēslot mežā.”

Ervīns: „Man bija pārsteigums, ka vienā čiekurā ir tik daudz sēkliņu! Un izrādās, ka Kalsnavā ir siltumnīcas, kurās aug bērzi!”

Loreta: „Es uzzināju to, ka čiekuriem ir ļoti maziņas sēkliņas un ka ir tik daudz dažādu čiekuru – gan lielu, gan mazu.”

Renards: „Saprotu, ka cilvēki dalās divās grupās: vieni ir tie, kas prot uzvesties dabā jeb dabai draudzīgie un otra grupa „cūkas”, kas piesārņo dabu un nedomā par nākotni.”

Toms: „Es nekad nebūtu domājis, ka tik dārgi maksā viens kilograms koku sēklu! Pirmo reizi dzirdēju, ka ir tāda čūskegle.”

Mārtiņš: „Cūkmena padomi bija ļoti vērtīgi. Saudzēsim dabu!”

Daniels: „Mežā nedrīkst mēslot! Tas jāatceras visiem. Mežs daudziem ir mājas.”

Edgars: „Es nekad nebiju redzējis, ar kādu instrumentu stāda mežu.”

Elza: „Mums bija tikšanās ar Cūkmenu un viņa draugiem. Viens stāstīja par čiekuriem un koku sēklām,  pārējie divi par kokiem un augiem. Uzzināju jaunu informāciju par meža stādīšanu.”

Gustavs: „Es nezināju, ka bērzus audzē siltumnīcās, lai varētu no tiem savākt sēklas.  Citādi tos aizpūstu prom vējš un sēklas nevarētu salasīt.”

Anna: „Ne no visām sēklām izaug koki. Man ļoti patika, ka rādīja visvisādus čiekurus. Un Cūkmens bija lielisks!”

Līga: „Es nezināju, ka arī kokiem ir savs „skaistumkonkurss”.”

Denija: „Man jaunums bija tas, ka ir tāda čūskegle. Un es nebiju iedomājusies, ka arī no sēklām var uztaisīt dažādus radošos darbus!”

Adrija: „Es uzzināju, ka Latvijas Valsts meži no čiekuriem loba sēklas un tad audzē mazus kociņus. Vai viņi ar to pelna naudu?”

Dita: „Es uzzināju, ka vienā čiekurā ir ap 250 sēkliņām.”

Stefans: „Man patika lekcija, jo es uzzināju daudz ko jaunu par koku audzēšanu.”

Gatis: „Mežā nevajag cūkot, bet vajag rūpēties par dabu. Patika darboties kahoot.”

Ģirts: „Es uzzināju, ka aukstumā čiekuri aizveras, bet siltumā atveras.”

Klases audzinātāja Mārīte Viļuma