Ēnojam “Ošukalnā”!

Vai Jūs zināt, kas ir šķelda, skaidas, briketes, nomaļi, kalte, kokapstrāde, diametrs, kompresors, koka ķīmiskā apstrāde, koģenerācija?  Tie ir daži no jaunajiem un nezināmajiem vārdiņiem ar kuriem iepazināmies uzņēmumā “Ošukalns”. Laipna un atraktīva uzņēmuma darbinieka pavadībā 1.a klases skolēni 3. februārī devās  mācību ekskursijā uz pilsētā lielāko uzņēmumu.

Skatoties filmiņu, mēs uzzinājām, ka kompānijas darbības virzieni ir ne tikai mežizstrāde un kokapstrāde, bet arī ceļu būve, dabīgo izrakteņu ieguve, asfaltbetona ražošana, kravas auto rezerves daļu tirdzniecība un serviss, siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošana.

Pastaigā pa teritoriju ar interesi vērojām koka ceļu no baļķa līdz briketēm, priecājāmies par brikešu saiņošanas karuseli. Apbrīnojām strādājošo ātro darba tempu, lielo un grūto darbu apdares dēlīšu cehā. Redzējām kalti, skaļo kompresoru, dēlīšus iegremdētus ķīmiskā vielā, kas nodrošina materiālu veiksmīgu nokļūšanu tālās valstīs.

Klases zēni atzina, ka vēlētos strādāt uzņēmumā pie kokapstrādes, par mehāniķi autoservisā un labot lielās automašīnas, kāds vēlējās būt elektriķis un strādāt koģenerācijas stacijā.

Par piemiņu par ekskursiju paliks zīmulis ar uzņēmuma logo un īpašnieka rokasspiediens!

1.a. klases skolēnu vārdā kl. audz. Kristīne Aukmane