peldi droši

“Peldi droši”

3.a klases skolēnu atziņas par dzirdēto un redzēto tiešsaistes nodarbībā “Peldi droši”

Mācību gada pēdējā nedēļā akcentējām drošības noteikumus: uz ceļa, pie ūdenstilpnēm, elektrodrošību, pirmo palīdzību nelaimes gadījumos. Latvijas Olimpiskais sporta centrs sadarbībā ar Peldēšanas federāciju rīkoja tiešsaistes nodarbību visām Latvijas skolām.

Dita: “Šī nodarbība man lika aizdomāties par to, cik daudz jau šajā gadā Latvijā ir noslīkuši. Tagad es sapratu, kādēļ ap dīķiem jāceļ žogi. Kā mūsu skolas pagalmā.”

Loreta: “Es uzzināju, ka var noslīkt vienā minūtē!”

Anna: “42 procenti puišu un vīriešu ir piedzīvojuši slīkšanu vai redzējuši kādu slīkstam. Tas ir ļoti daudz!  Ja vēlies uzzināt,  vai tu proti peldēt, tad jānopeld 200 metri bez apstājas un jāpārliecinās, vai neesi piekusis.”

Estere: “Es nezināju, ka var noslīkt, ja kājās iemetas krampji.”

Stefans: “Es pirmo reizi dzirdēju, ka var noslīkt pat vannā. Jāpeld tikai pazīstamās vietās, jo nav zināms, kas atrodas zem ūdens, kas var apdraudēt peldētāja dzīvību.”

Gatis: “Es nezināju, ka Latvijā noslīkst tik daudz cilvēku. Arī profesionāli peldētāji. Obligāti jāvelk glābšanas vestes.”

Lana: “Atbildīgs par savu drošību un veselību ir pats cilvēks, kurš ir pārgalvīgs un pārspīlējot savas spējas, lec ūdenī nezināmās vietās.”

Adrija: “Svarīgi ir nepeldēties naktī, nezināmās vietās un vietās, kur ir straume.”

Toms: “Man patika, ka nodarbības beigās bija spēle, kur bija jāatbild uz dažādiem ar peldēšanas drošību saistītiem jautājumiem. Es zināju jau pirms tam, ka peldēt drīkst tikai zināmās un drošās vietās.”

Aleksejs: “Man lika aizdomāties stāsts par krampi. Tas var notikt ar katru no mums.”

Renards: “Es uzzināju daudzus faktus par peldēšanu. Vairāk noslīkst vīrieši nekā sievietes, viņi ir pārgalvīgāki.”

Ervīns: “Šī bija ļoti pamācoša nodarbība. Es sašausminājos, ka Latvija ir pirmajā vietā Eiropā noslīkušo skaita ziņā.”

Mārtiņš: Man bija interesanti klausīties, ka arī profesionāli peldētāji var noslīkt. Un tas notiek ātri un klusu, nevis kā rāda filmās.”

Elza: “Man patika spēle Quizizz.”

Līga: “Peldēties drīkst tikai vecāku uzraudzībā. Nedrīkst peldēt, kad ir negaiss, vējš, tumsā.”

Apkopoja klases audzinātāja Mārīte Viļuma