“Kukaiņi”

Mācību gada noslēgumā – 28. maijā – 3. a klases skolēniem, izmantojot Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) Dabas mājas piedāvājumu, bija iespēja piedalīties tiešsaistes nodarbībā “Kukaiņi”. To vadīja zinošā un atraktīvā Justīne, kas skolēnus saistošā un interesantā veidā ne tikai iepazīstināja, no kādām daļām sastāv kukaiņa ķermenis, bet arī izglītoja, kā Kurzemē sauc odus un bites (knauši un spindzeles). Nodarbības noslēgumā izspēlējām kahoot, lai pārliecinātos, kādas zināšanas ir palikušas atmiņā no dzirdētā un redzētā. Paldies par iespēju izglītoties, jo dabā ir tik daudz kukaiņu, ko vērot, aplūkot un pētīt!

Skolēnu atziņas.

Anna: “Man ļoti patika, ka parādīja īstus Madagaskaras šņācējprusakus, nevis attēlus, kā tas ir parasti.” Gustavs: “Es uzzināju, ka visiem kukaiņiem ir 6 kājas. Mani izbrīnīja, tas, ka Madagaskaras šņācējprusaki var būt plaukstas garumā (8cm).”

Gatis: “Interesanta bija kahoot spēle, jo tur bija jāatceras viss, kas tika stāstīts, un man tas izdevās lieliski!”

Lana: “Es daudz ko uzzināju jaunu, piemēram, ka zirneklis nav kukainis, tas man bija pārsteigums! Es vēl uzzināju, kā atšķirt prusaku meiteni no puiša.”

Loreta : ”Es uzzināju to, ka mušas un taureņi sajūt, kā garšo katra lieta, ar kājām. Man ļoti patika šī tiešsaistes nodarbība.”

Edgars: “Man patika vērot bites kāju mikroskopā.”

Ģederts: “Man patika stāsts par simtkāji.”

Līga: “Man kukaiņu stunda likās ļoti interesanta, jo uzzinājām daudz ko jaunu par kukaiņa ķermeni.”

Ervīns: “Man patika tā nodarbības daļa, kurā stāstīja par Madagaskaras šņācējprusakiem.”

Estere: “Es nezināju, ka prusaki ēd kaķu barību!“

Klases audzinātāja Mārīte Viļuma.