11.-12.klašu audzēkņu tikšanās ar Aizsardzības ministrijas pārstāvi

29. oktobrī Jēkabpils 3.vidusskolas 11.-12.klašu audzēkņi tikās ar Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta vecāko referenti Daigu Ozolu un tika iesaistīti sarunā par visaptverošu valsts aizsardzību. Tā kā daudzi jaunieši jau ir pilngadīgi, tika uzsvērta atbildība pret valsti. Karjeras plānošanā un redzesloka paplašināšanai noderēs informācija par studijām NBS. Vai Latvijai vajadzīga armija? Kā sadzīvot ar militāri spēcīgu kaimiņu? Ka tiek īstenots NATO 5.pants? Tie bija jautājumi, kurus uzdeva lektore. Skolēni veica ātro testu, kurā pārliecinājās, ka zina pareizo rīcību krīzes situācijai.
  Nodarbības 2. daļā NATO paplašinātās kaujas grupas vairāku valstu pārstāvji angļu valodā stāstīja par savu pieredzi valsts aizsardzībā. Vienlaikus pasākums bija arī sabiedrisko attiecību īstenošana praksē. Lektore uzdāvināja skolai Latvijas Kara muzeja vēsturnieka J.Ciganova grāmatu ,,Latvijas armija”, kura iznākusi par godu armijas simtgadei.

Skolotāja Ingūna Ūbele