Droši interneta vidē

8.februārī Latvijā un vairāk nekā 170 valstīs visā pasaulē tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena. Tās sauklis “Drošāks internets sākas ar tevi!”,  aicinot ikvienu domāt, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, ko darām, veidojot labāku interneta vidi.

Pirmklasnieki tajā laikā baudīja godam nopelnītās brīvdienas, tādēļ 17. februārī sadarbībā ar portālu drossinternets.lv 1. a klasei bija iespēja piedalīties tiešsaistes nodarbībā, kuru vadīja Sandra Magrina. Tajā tika aktualizēti ar drošību internetā saistīti jautājumi. Interaktīvā un vecumposmam atbilstošā  valodā skolēniem tika piedāvāts izglītojošs materiāls. Paldies pasākuma vadītājai par  atsūtīto apkopoto materiālu, kuru varēsim izmantot klases audzināšanas stundām, aktualizējot droša  interneta lietošanas noteikumus!

Dažas no skolēnu atziņām.

Uģis: “Nedrīkst atbildēt svešiem cilvēkiem un ar tiem satikties. Nekad nevajag sarakstīties ar svešu cilvēku, jo tas var mānīties.”

Artjoms: “Nedrīkst internetā citiem cilvēkiem rakstīt sliktas lietas. Kad tu esi dusmīgs, nevajag savas dusmas izgāzt internetā.”
Paula: “Es nezināju, ka internetam ir arī neredzamā puse. Internetā kāds var salasīt informāciju par pilnīgi visu, ko mēs tur darām.”
Mia: “Mums stāstīja par pareizu whatsapp lietošanu. Un otram uz riebīgiem komentāriem vajag sūtīt pretī tikai smaidiņus. Neko citu.”
Armīns: “Nedrīkst vainot citus. Nevajadzētu iepazīties ar svešiem draugiem bez vecāku ziņas. Nedrīkst uzticēties svešiem. Internetā daudzi var mānīties.”
Matīss: “Es sāku aizdomāties, ka internets bieži tiek lietots un tas aizņem ļoti daudz no laika. Ne vienmēr tas ir labi. Es nebiju iedomājies, ka sveši cilvēki internetā mānās un tiem nedrīkst uzticēties.”
Valters: “Es uzzināju, ka nedrīkst rakstīt internetā sliktus vārdus un es uzzināju, ka nedrīkst atbildēt uz svešiem telefona zvaniem un par tiem jāinformē vecāki,  skolotāji vai citi pieaugušie.”
Agnese: “Es nezināju, la likumīgi drīkst whatsaap lietot tikai no 16 gadiem. Un sociālos tīklus no 13 gadiem.  Ja lieto ātrāk, tad ir vajadzīga vecāku atļauja.”
Enija : “Sarakstīšanās ar svešu cilvēku var būt bīstama. Ļoti, ļoti.”
Lelde: “Es uzzināju, ka vienas bildītes aizsūtīšana var sagādāt lielas, lielas problēmas. Es sapratu, ka savu bilžu sūtīšana ir bīstama, jo tās saglabājas internetā ilgu laiku.”

Klases audzinātāja Mārīte Viļuma