Ieguvumi nodarbībā “Peldi droši!”

12. maijā Latvijas Peldēšanas federācija un biedrība “Peldēt droši” aicināja skolēnu piedalīties tiešsaistes nodarbībās visiem skolēniem. Arī Jēkabpils 3. vidusskolas skolēni izmantoja iespēju izglītoties un aktualizēt jautājumu par drošību uz un pie ūdens. Nodarbībā skolēni uzzināja, kam pievērst uzmanību, izvēloties drošu peldvietu, kāda ir pareiza un atbildīga uzvedība atpūšoties pie ūdens un nodarbojoties ar ūdens sporta veidiem. Tika skaidrota peldētprasmes nozīme, iemesli, kā rezultātā var notikt nelaime, un kliedēti mīti par slīkšanas atpazīšanu.

Paldies pasākuma organizatoriem par katram vecumposmam atbilstošu satura atklāšanu.

1.a klases skolēnu atsauksmes
Odrija: “Mani pārsteidza, ka ieradās Tuta! Es uzzināju, ka veste ir drošāka nekā pūšļi.”
Gvido: ”Man patika interesantās multenes. Tās bija pamācošas. Kā nekļūt par slīkoni.”
Roberts B.: ”Es uzzināju, ka dzērumā nedrīkst peldēt.”
Agnese: ”Sapratu, ka peldēt jāiet tikai ar pieaugušajiem.“
Jānis Reinis: “Peldēšana ir ļoti veselīga.”
Uģis: ”Nedrīkst lēkt ūdenī ar galvu pa priekšu.”
Enija S.: ”Peldēšana palīdz dziedāšanai. Un otrādi.”
Mia: ”Noteikti jāpārbauda vieta, kur peldēties. Lai droši.”
Renāte: ”Es uzzināju, ka jāvelk veste un nedrīkst lēkt ūdenī. Var notikt nelaime.”
Daniels: ”Vajag mācīties peldēt. Tas var izglābt dzīvību.”
Roberts P.: “Es uzzināju, ka peldēšana rada prieku.”
Artjoms: ”Es uzzināju, ka matrači nav droši, vajag lietot vesti.”
Lelde: “Bija interesanti, kad atnāca Tuta. Un ka peldēšana sasitīta ar mūziku. Pasākumu vadīja jauki cilvēki.”
Enija L.: “Peldvietā nedrīkst peldēties viens pats. Jābūt blakus pieaugušajam.”
Melānija: “Man patika stāstījums par drošu peldēšanu.”
Renats: ”Es uzzināju, ka nedrīkst peldēt, kad ir vējš.”
Paula:” Es nezināju, ka pūšļi nav droši.“
Melisa: “Man patika, ka vienam stāstītājam bija rokassprādzes Ukrainas karoga krāsās.”
Valters: “Es no pasākuma atcerēšos, ka, ja esi tālu no krasta, vajag saukt palīgā.”
Toms: “Es vairāk tagad domāšu par drošu peldēšanu.”
Severīns: “Es mācos mūzikas skolā un peldēšana man būtu ļoti svarīga.”
Matīss: “Dzēris cilvēks nedrīkst iet ūdenī. Tas ir bīstami.”

Informāciju apkopoja klases audzinātāja Mārīte Viļuma