Jaunsargu pirmais pārgājiens

2022.gada 5. novembrī Jēkabpils 3.vidusskolas 7., 8. un 9. klases jaunsargi kopā ar instruktori Līgu Garkalni-Kalniņu, devās ekskursijā/pārgājienā pa Jēkabpili. Spēlējām spēli “Krustu šķērsu pa Jēkabpili”. Mūsu uzdevums bija atrast pareizās atbildes krustvārdu mīklā, kas bija spēles kartes otrajā pusē. Visā aktivitātes laikā piedalījās arī biedrības “Jēkabpils mantojums” pārstāvis Jānis Zeps.

Jānis mums pastāstīja vēstures faktus par Jēkabpili un Krustpili. Izstaigājām abus Jēkabpils krastus un nogājām nepilnus 10 km. Pārgājienu veicām diezgan ātrā tempā, jo diena bija nedaudz vēsa, bet tas netraucēja noiet visu distanci un uzzināt interesanto vēsturi par savu mīļo pilsētu.

Daudzi no mums dzīvo Jēkabpilī, pat nezinot daudzu vietu un ēku vēsturi. Piemēram, Jēkabpils pilsētas bibliotēkas ēkā atradās banka, kurā savulaik glabājās liela daļa pilsētas naudas. Uzzinājām arī, ka Brīvības ielā atrodas vecākā ēka pilsētā. Šī koka māja celta 1808. gadā. Pēc Krustpils-Jēkabpils tilta uzspridzināšanas tika atstāts arkas tipa tunelis, kas atradās Pļaviņu ielā. Šis tunelis ir īpašs, jo tajā joprojām ir bruģa ceļš. Mēs uzzinājām arī vairākus interesantus faktus un vēsturi gan par saimniekošanu Daugavas krastā, gan par ēku būvi, pieminekļiem utt.

Paldies, Jāni Zep, par interesanto stāstījumu! Secinājām, ka ikdienas steigā mēs nepamanām, ka mūsu pilsēta ir skaista un vēsturiski bagāta.

Jēkabpils 3.vidusskolas jaunsargi: Emīls Rulietis un Markuss Rulietis

Pārgājiena foto: Šeit