“Ēnu diena”

Ēnot individuāli bija izvēlējušies 47 skolas 6.-12.klašu audzēkņi:

Pamatskolas klases:

6.b valsts institūcijas, organizācijas darbinieces (dzimtsarakstu nodaļa, bērnudārzs).

7.a individuālais uzņēmējs (frizieris), valsts institūciju darbinieci (dzimtsarakstu nodaļa).

7.b medicīna (RCS Terapijas nodaļa), valsts institūcijas (Namu pārvalde).

7.c klases “ēnotāji” apmeklēja burvju mākslinieku, policijas darbiniekus, mediķus, pavāru, skaistumkopšanas speciālistus, kokapstrādes darbiniekus. Atgriezeniskā saite – klases stundā prezentēs un pastāstīs par gūtajiem iespaidiem, pārrunāsim saistībā ar nākotnes karjeras iespējām.

8.b individuālais uzņēmējs (frizieris)

8.c kokapstrādes speciālistu, tirdzniecības jomas pārstāvi, valsts institūcijā (Probācijas dienests).

9.kl. – valsts institūcijas, organizācijas (Probācijas dienests, VUGD), interešu izglītība (deju treneris), uzņēmumu vadība, militārā joma (Zemessardze), lauksaimniecība (zemnieku saimniecība), medicīna (fizioterapeits).

Vidusskolēni devās uz Saeimu, pie Latvijas Blogeru asociācijas priekšsēdētājas, uz Olaines Organiskās sintēzes institūtu (12.a), pie sporta trenera, iejutās studenta lomā LLA Meža fakultātē (12.a) un Pārtikas Tehnoloģiju fakultātē (12.b), valsts institūcijās un organizācijās (Jēkabpils tiesa un Apgabaltiesa, ugunsdzēsēji), medicīnā, lauksaimniecībā, mākslā (teātris) (10.b, 11.)

Visi skolēni klases kolektīvos dalījās „Ēnu dienas” iespaidos, izvērtēja aktivitātes lietderību un atbilstību savām interesēm, tālākizglītības plānošanā.

Sagatavoja Ingūna Ūbele

Ēnu dienas ietvaros Jēkabpils 3.vidusskolas 2.B klases skolēni viesojās Jēkabpils pilsētas pašvaldība, lai iepazītos ar pašvaldības darbu. Ar bērniem tikās arī domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Pilsētas ielās Jēkabpils Jauniešu Dome nodod iedzīvotājiem jauku apsveikumu pilsētas 350. dzimšanas dienā!

Dažus skolēnus sagaidīja pārsteigums – viņi saņēma apsveikumu no pilsētas domes savā vārda vai dzimšanas dienā!

Kāpēc tāds gods?

Tādēļ, ka arī Jēkabpils svin svētkus- 350.jubileju. Svinēsim kopā!