Pasākums “Uzlādē līderību – iejūties Eiropas politiķa ādā!”

24. novembrī Jēkabpils Agrobiznesa koledžā norisinājās pēdējais #DemokrātijaDarbībā pasākums Latvijas reģionos. Caur Zaļā kursa prizmu interaktīvajā darbnīcā “Uzlādē līderību – iejūties Eiropas politiķa ādā!” jaunieši ekspertu vadībā izzināja ceļu no iniciatīvas līdz lēmumu pieņemšanai Eiropas Savienībā. Paldies Europe Direct Jēkabpils, īpaši Lāsmai Mežsētai, mūsu skolas absolventei, par pasākuma organizēšanu!

Dažas mūsu skolēnu atsauksmes:

Pasākums bija ļoti vērtīgs. Ņemot vērā, ka liels uzsvars bija tieši uz Zaļo kursu ES, galvenais, kas man palika atmiņā, ko sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs: ”Nākotni neveido viens cilvēks, to veidojam mēs visi.” Pārdomāju par globālām problēmām, kā no nevajadzīgām lietām izveidot kaut ko vērtīgu, kādi ir mani plāni attiecībā uz nākotni un pats galvenais – pasākums man lika iziet no komforta zonas, jo bija jāsastrādājas ar nepazīstamiem cilvēkiem, jāizsaka savs viedoklis un jāizrāda iniciatīva. Agnija Straume, 12.klase

Ienākot koledžā, mūs sagaidīja pārstāvji, kas pacienāja ar kafiju, tēju un uzkodām, ar meitenēm norunājām, ka sajūta kā deputātiem. Es esmu ļoti priecīga un gandarīta par to, ka nolēmu piedalīties pasākumā “Uzlādē līderību”. Viens no maniem ieguvumiem: pārvarēju sevi un nebaidījos izteikt savu viedokli, kā rezultātā par to saņēmu arī balvas. Mani pārsteidza, ka citi arī novērtēja manu viedokli un atzina mani par vienu no komandas vērtīgākajiem dalībniekiem! Guvu daudz jaunas informācijas, piedalījos organizatoriski un saturiski ļoti pārdomātās aktivitātēs. Noteikti vēlētos piedalīties vēlreiz. Paldies par iespēju uzzināt ko jaunu par sevi, pasauli un Latviju. Amanda Reinfelde, 12.klase

Aizdomājos par to, cik ļoti lādētāju maiņa ietekmētu pasaules piesārņojumu, bet tas būtu tikai sākumā. Prātā palika deputāta Ijaba teiktais, ka no paša sākuma (apmēram 2005 gadā) skārenjūtīgie telefoni bija ļoti dārgi un piederēja tikai dažiem, bet mūsdienās katram, tātad tieši tāpat būs arī ar elektomobiļiem. Ernesta Jasaite, 12.klase

Uzzināju daudz informācijas par ES parlamentu un tā nozīmi ikviena dzīvē. Visspilgtāk atceros diskusijas ar Ivaru Ijabu par vienādu vadu visām elektroierīcēm un sarunas par elektromobiļiem. Viņš stāstīja par ES parlamentu un to, ka parlamentā ir vienošanās izmešu daudzuma samazināšanu pasaulē, tādēļ ir pieprasīti elektromobiļi un citi “zaļie” produkti. Kopumā pasākums ļoti pārdomāts un, manuprāt, katram skolēnam būtu lietderīga tikšanās ar Ivaru Ijabu. Pasākuma laikā es klausījos dažādu cilvēku viedokļos un argumentos. Ar aizrautību piedalījos četrās “stacijās” ar uzdevumiem. Pirmajā stacijā veidojām no nevajadzīgiem vadiem kaut ko lietderīgu, otrajā diskutējaām par sev interesējošām tēmām un atbildējām uz jautājumiem, trešajā stacijā bija kartiņas ar profesijām, un mums bija jāpaskaidro, kā mēs rīkotos atbilstošajā situācijā, un pēdējā stacijā iejutāmies žurnālistu ādā. Amanda Ozoliņa, 8. klase

Fotogrāfs Kaspars Siliņš