SARUNA “EIROPARLAMENTA VĒLĒŠANU ĢENERĀLMĒĢINĀJUMS UN MEDIJPRATĪBA”

Lektore: nevalstiskās organizācijas “Eiropas Kustība Latvijā” ģenerālsekretāre Liene Valdmane

Sadarbībā ar Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkta koordinatori A. Katiņu

Dalībnieku atsauksmes par nodarbību

19. martā 2024.gadā Jēkabpils 3. vidusskolā norisinājās saruna “Eiroparlamenta vēlēšanu ģenerālmēģinājums un medijpratību”, kuru vadīja nevalstiskās organizācijas “Eiropas Kustība Latvijā” ģenerālsekretāre Liene Valdmane. Lekcija notika divu stundu garumā, kura ļāva man iegūt priekšstatu par Eiropas Savienības nozīmi katra ES pilsoņa dzīvē, kā arī ieskatu svarīgākajos procesos, kuri norisinās ES, kuru pamatprincipi būtu jāsaprot, lai ES pilsoņi spētu veidot veiksmīgu nākotni sev. Lektore rosināja man apdomāt iesaistīšanos dažādos ES projektos.

Mārtiņš, 10.klase

Nodarbība bija ļoti pārdomāta un interesanta! Vai jūs zinājāt, ka Eiropa atkritumus sūta uz Ķīnu un citām mazattīstītām valstīm, jo pašā Eiropā vienkārši NAV vietas? Manuprāt, šis jautājums ir vēl vairāk jāaktualizē par atkritumu samazināšanu. Man prieks, ka beidzot bija iespēja iepazīties un uzzināt par ES darbības procesiem, kas iepriekš likās sarežģīti, bet tagad – elementāri!

Markuss, 10.klase

Lekcijā uzzināju par Eiropas Savienības strādāšanas principiem par Eiropas Savienības vēlēšanām, piemēram, to, ka tās notiks 8.jūnijā, un to kādēļ tās ir svarīgas. Izpratu arī to kāda ir mana nozīme Eiropas Savienībā un kā dažādi procesi ietekmē mani. Sapratu to, ka jaunieši ir nākotne, katra lieta un ideja, kas ietekmē manu un citu jauniešu nākotni sākas ar mums.

Lote, 10.klase

Visvairāk manu uzmanību pievērsa runa par jauniešu iesaistīšanos balsošanā un pasākumos. Var teikt, ka tas pat mani motivēja iesaistīties vairāk pasākumos. Vienā no prezentācijas attēliem bija organizācija Erasmus+, kas mani un manas klasesbiedrenes interesēja. Lektore bija atsaucīga un visu izskaidroja

Lāsma, 10.klase

Uzzināju daudz jauna par tieši Latvijas lomu ES. Es politiku saprotu tikai ļoti virspusēji. Zinu, par ko es iestājos, un vēlēšanu laikā sekoju līdzi jaunumiem. Ja man būtu iespēja balsot, zinātu, par ko. Uzzināju, ka lobisti ir tie, kas var ietekmēt politiskos un administratīvos lēmumus.

Paula, 10.klase

Šī lekcija man palīdzēja saprast ES struktūru, politikas virzienus un dalībvalstu sadarbību. Lekcija deva iespēju analizēt un apspriest aktuālus ES jautājumus, piemēram, ekonomiku, ceļošanu, vides aizsardzību un cilvēku tiesības.

Kristiāna, 10.klase

Es uzskatu, ka šādas tipa lekcijas ir svarīgas jauniešiem no 14 gadu vecuma, jo tādējādi mēs iegūstam zināšanas par vēlēšanām, politiku un ekonomiku. Tas ir īpaši nepieciešami sabiedrībai kā arī jauniešu vidū, lai pārzinātu likumus, noteikumus un mūsu atbildību. Prieks, ka manā skolā notiek šādas attīstošas lekcijas.

Katrīna, 10.klase

Pēc lekcijas secinu, ka katram ir vērts piedalīties kādā no nevalstiskajām organizācijām, lai paplašinātu savu pieredzi un redzesloku.

Daniels, 10.klase

Es pat nezināju daudzas primitīvas lietas, bet nu varu teikt, ka zinu. Lektore visu stāstīja pa solīšiem, iesaistīja sarunās arī klausītājus, izskaidroja nezināmus terminus vai lietas, kuras nebija saprotamas. Liels paldies gan par pašu lekciju, gan par lietderīgi pavadīto laiku, kā arī par garšīgajiem saldumiņiem mazās viktorīnas beigās.

Rēzija, 10.klase

Uzzināju par to, ka 2024.gada 28.decembrī jābūt visām ES valstīm vienādam lādētājam, USB type-C vadam, lai nebūtu tik piesārņota pasaule. Es labprāt vēlreiz satiktos ar šo lektori, lai viņa pastāstītu kaut ko vairāk par kādu noteiktu tēmu.

Daniela, 10.klase

Mēs varam panākt, lai arī jauniešos ieklausās, lai mums uzticas un atļauj arī ko mainīt.

Estere, 10.klase

Man patika lekcija, jo lektore likās harizmātiska un aktīva personība. Patika arī tas, ka Liene Valdmane runāja raiti, jo lēnus un vienmuļus cilvēkus nekad nav patīkami klausīties. Viņa virzīja mūsos domu par iesaistīšanas nozīmi, par iespēju izmantošanu un katra paša dzīves lēmumu nozīmi. Prieks, ka tomēr pie mums nāk cilvēki, kurus ikdienā nesastopam un kuri ir ar dažādu dzīves redzējumu.

Linda, 10.klase

Paldies sakot – skolotāja Rainelda Muižniece