Finanšu pratība ar Kasparu Peisnieku

2024. gada 28.februārī 12.klašu skolēniem bija iespēja tikties ar Investīciju kluba izpilddirektoru Kasparu Peisnieku un dzirdēt no eksperta jau ekonomikas mācību priekšmetā apgūtā saistību ar dzīvi, jaunajām tendencēm.

Jaunieši dzirdēja lektora pieredzes stāstu un pārdomāja, kāds ir investīciju ceļš, lai tuvotos iecerētajam – kļūt par turīgu cilvēku.

Kā kļūt bagātam un ar ko sākt? Dzīves pamatprincips – iztērē mazāk kā nopelni un starpību investē. Kad un ar ko pamazām sāksi? Kā produktīvi apsaimniekot uzkrāto naudu? Finanšu tirgus jauno laiku iespējas un veco mītu izklīdināšana, kas ir riska vadība un ko nozīmē saliktie procenti, kuru uzņēmumu akcijas vari nopirkt, kāpēc visdrošākās ir valsts krājobligācijas – informācija praktiski noderīga. Caur piemēriem atgādināja par drošas un uzticamas informācijas ieguves vietnēm un arī no kādiem avotiem izvairīties.

Vēl dažas zināmas un varbūt piemirstas atziņas no K.Peisnieka lekcijas: nauda mīl klusumu, bet liela nauda – vēl lielāku; ja kaut kas izskatās neticami ātri un labi, tad tā nav patiesība; esiet starp tiem 90 % cilvēku, kuri liek naudai strādāt.

Paldies karjeras pedagoģei S.Stikānei par šīs tikšanās organizēšanu!

Direktores vietniece Ingūna Ūbele