Tikšanās ar rakstnieku Jāni Joņevu

4. oktobrī Jēkabpils novada Galvenajā bibliotēkā norisinājās tikšanās ar rakstnieku Jāni Joņevu, kurš sarunas gaitā ne tikai pastāstīja par sevi, bet arī tuvāk iepazīstināja mūs, Jēkabpils 3.vidusskolas 11. un 12.klases skolēnus, ar saviem darbiem – debijas romānu “Jelgava 94”, kopā ar mākslinieku Reini Pētersonu izdoto grāmatu bērniem “Slepenie svētki”, stāstu krājumu “Tīģeris”, dokumentālo detektīvromānu “Decembris” un grāmatu “Pazudis”.

Mums bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus. Piedāvājām nelielu ieskatu intervijas gaitā.

Kā sākās Jūsu karjeras ceļš?

Mans karjeras ceļš kā rakstniekam sākās, kad izlēmu rakstīt grāmatu par notikumiem, kas notiek manā ikdienā.

Kur Jūs redzat sevi nākotnē, piemēram, pēc 5 gadiem?

Es nedomāju pat par 5 dienām uz priekšu, tāpēc nepatīk domāt, kas notiks tik tālā nākotnē.

Ja Jums būtu izvēle, kuram daiļliteratūras darbam jūs vēlētos būt autors?

Uz šo jautājumu Jānis Joņevs nespēja dot skaidru atbildi.

Kas Jūs iedvesmo, iepriecina vai satrauc, lai rastos radošas idejas?

Lai rastos radošas idejas nevajag būt nekam īpašam, ir tikai mirklis, kura laikā nāk prātā iedvesma un domas, ko rakstīt un kā rakstīt.

Kā Jūs izdomājāt sākt rakstīt romānu “Jelgava 94”?

Lai uzrakstītu romānu “Jelgava 94”, man bija nepieciešams saņemties un uzrakstīt savu skatījumu uz dzīvi deviņdesmitajos gados, varētu teikt, ka man atnāca iedvesma un tā mani tas motivēja uzrakstīt šo romānu.

Vai Jums vēl ir kontakts ar romānā “Jelgava 94” minētājiem draugiem?

Tādi ir, tikai pēc grāmatas izdošanas viss pamainījies.

Vai esat pieredzējis emocionālo izdegumu, ja jā, tad kā Jūs tikāt galā?

Es neizprotu, kas ir emocionālā izdegšana, jo nezinu, vai man tāda ir un arī negribu zināt.

Kādi apstākļi Jums nepieciešami, lai sāktu rakstīt?

Lai sāktu rakstīt man ir jābūt zināmiem cilvēka raksturiem, domu gājienam un saprašanai. par ko būs nākamais darbs.

Kā Jūs sevi raksturotu?

Es sevi raksturotu kā parastu rakstnieku, kas uzrakstīja ne tikai romānu “Jelgava 94”, bet arī citus daiļliteratūras darbus.

Kā pietika visam laika, ja Jūs studējāt, strādājāt un vēl rakstījāt darbus?

Darbus es rakstīju brīvajā laikā, tā rakstīšana kļuva par manu darbu.

Ko ieteiktu katram, kas ir sava mērķa startā?

Nebaidīties un sākt darīt!

Rakstnieks atbildēja uz mūsu sastādītiem jautājumiem ļoti aktīvi, tāpēc telpā valdīja patīkama atmosfēra. Skolēniem autors likās atvērts, patiess un ieinteresēts sarunā. Tā bija lieliska iespēja uz mirkli iejusties rakstnieka ādā, iedomāties viņa sajūtas un pārdomas, kā arī izglītojoši pavadīt laiku.

Paldies!

Foto – https://www.jgb.lv/lv/foto-galerija/tiksanas-ar-rakstnieku-jani-jonevu

Informāciju apkopoja

12.b skolēni Darja Ivanova un Tomass Veigulis.