Zīles zooloģiskajam dārzam

rudens

Oktobris – labo darbu mēnesis. Tā skandina masu medijos un sociālajos tīklos. Taču mēs, 1. a klases skolēni, kopā ar audzinātāju un vecākiem jau septembrī piedalījāmies Rīgas Zooloģiskā dārza akcijā „Zoozīļuks 2021” – lasījām ozolzīles. Gādājām ziemai pārtikas krājumus – arī tas ir labais darbs! Izrādās, ka ar tām mielojas pekari, brieži, kamieļi un dažādi grauzēji. Vislabākās ozolzīles tiek diedzētas, lai svaigos ozolu dzinumus un lapas izbarotu kukaiņiem – Tropu mājas zarkukaiņiem, lapu kukaiņiem, siseņiem, sienāžiem. Jaunie dzinumi noder arī lapgriežskudrām, kuras savā maltītē patērē sēnes, izaudzētas uz ozola lapiņu gabaliņiem. Zīles ir kā vitamīnu un minerālvielu piedeva barībai. Kopā salasījām 143 kg zīļu. Lepnums pašiem par paveikto un pat iedvesmā sacerēta un iedziedāta dziesma.

Lai laba apetīte zoodārza iemītniekiem!

1.a klases audzinātāja Mārīte Viļuma