“Eiropas medus brokastis 2023”

Varbūt brokastīs – medu? Pēc tikšanās ar biškopi un lielisko stāstnieku Juri Tūnu no Dunavas Sudrabkalna Jēkabpils 3. vidusskolas vairāku klašu skolēni guva pārliecību par medus veselīgumu. Latvijas Biškopības biedrības pasākumā izcilājām bitenieka piederumus, apostījām propolisa sedziņas, pēc degustācijas balsojām par tīkamāko medu, pētījām stropu, centāmies atbildēt uz jautājumiem. Uzzinājām, kādēļ tik svarīgi popularizēt medu un rūpēties par bitēm, kāds ir uzdevumu sadalījums bitēm stropā, kas ir apiterapija, krēmmedus, bišu kamols u.c.

Juris Tūns ar bagātīgo uzskates materiālu klāstu un ilggadējās bitenieka pieredzes spilgtajiem stāstiem aizrāva gan sestklasniekus, gan vidusskolēniem, jo viņš lieliski pielāgojās vecumposma atšķirībām.

Paldies “Eiropas medus brokastīm”!

Sagatavoja Ingūna Ūbele