Karjeras nodarbība “Tikšanās ar speciālistu” – pediatre Līga Broka

Lai motivētu skolēnus studēt eksaktās un medicīnas zinātņu jomas un iegūt ar medicīnu saistītu profesiju, 23. novembrī mūsu skolā notika pirmā tikšanās ar speciālistu. Jēkabpils reģionālās slimnīcas pediatre Līga Broka bija ļoti atsaucīga un uzreiz pēc dežūras nodaļā ieradās Jēkabpils 3. vidusskolā, lai dalītos pieredzē.

Tikšanās laikā ar 11.-12. klašu interesentiem ārste stāstīja par savu ceļu uz profesiju: izvēli, studiju iespējām, mācībām, praksi un darba ikdienu. L. Broka dalījās pieredzē par darbu Jēkabpils slimnīcas stacionāra Bērnu slimību nodaļā, salīdzināja ar Rīgas Bērnu slimnīcu. Norādīja, ka mediķa (un ikvienā) darbā svarīga ir prasme komunicēt, bet to augstskolā atsevišķi nemāca. L. Broka ieteica jauniešiem pievērst uzmanību laika plānošanai, jo tas palīdz pat visgrūtākajās studijās. Ja pats gribēsi strādāt, būsi ar mērķi, tad sapņu profesija būs sasniedzama.

Jaunieši uzdeva jautājumus par studiju gaitām, sarežģījumiem un ieguvumiem, uzzināja par Jēkabpils novada pašvaldības atbalstu topošajiem mediķiem.

Līdzīgas tikšanās ar speciālistiem mūsu skolā plānotas arī turpmāk.

Direktores vietniece Ingūna Ūbele, karjeras konsultante Sarmīte Stikāne