Muzejpedagoģiskā stunda

10. martā 3. a klases skolēniem latviešu valodas stundā Jēkabpils Vēstures muzeja muzejpedagoģe Līga Keiša tiešsaistē stāstīja par Rīgas ielas vēsturi. Pagājušajā gadā pilsētai svinējām 350 gadu jubileju un uzzinājām par Hercoga Jēkaba nozīmīgo lomu pilsētas dibināšanā. Šoreiz atklājums bija interesantie fakti par ēkām, kas atrodas šajā ielā. Arī mūsu – Jēkabpils 3. vidusskolas – vēstures pirmssākumi ir tieši Rīgas ielā. Izglītojoši, ka prezentācijā varējām lūkot fotogrāfijās ēkas – gan tādas, kā tās izskatījās sen, sen atpakaļ, gan arī mūsdienās. Bija iespēja salīdzināt gan izskatu, gan to, kam ēkas kalpojušas sākotnēji un kas tur atrodas tagad. Viens no mūsu klases skolēniem dzīvo Rīgas ielā – mājā, kura tika būvēta pēc Šveices projekta un raksturo Krustpilij netipisku apbūvi.

Paldies Vēstures muzeja darbiniecei par interesanto stāstījumu un iespēju aplūkot Rīgas ielu, neizejot no mājām!

Klases audzinātāja Mārīte Viļuma