Pasākumi ziemā

Notika skolas pašpārvaldes izsludinātā labdarības akcija – Laiks , kad ikviena sirsniņa ilgojas pēc kā skaista un negaidīta !

Kopā mēs varam radīt brīnumus !

7. – 12. klases Krustpils novada pašvaldības aģentūras “Jaunāmuiža” – pansionāta iemītnieku atbalstam un

1. – 6. klases biedrības “Par ķepām” atbalstam.

2018. gada 7.decembris.

Ērika Vilsona monozrādes “Mana Magadana” (10.-12.klases) un “Nezāle” (8.,9.klases).

Ienākot zālē pirms izrādes, sapratu, ka būs interesanti, jo ieraudzīju uz skatuves metronomu, karti, lādi, sveci. Kad aktieris un izrādes režisors Ēriks Vilsons uznāca uz skatuves un iepazīstināja ar sevi, mani pārņnēma spēcīgs pārdzīvojums, domājot, cik daudz viņšun viņa vecāki ir piedzīvojuši! Es sapratu, cik mums ir viegli pašlaik, mūsdienās… (Artūrs Turkupols, 10.klase)

Izrāde mani rosināja padomāt par sevi, savu ģimeni, dzimteni, pagātni un nākotni, arī laiku, ko dzīvoju tagad. Ērikam Vilsonam bija grūts liktenis, viņs dzīvoja laikā pēc Otrā pasaules kara; tad bija gan bads, gan smags darbs, ātri kļuva par pieaugušiem. Mani iespaidoja izrādes rekvizīti, īpaši metronoms, kas skaitīja sekundes,- katrs sitiens bija viena cilvēka nāve. (Karīna Sereda, 10.klase)

Stāsts bija dramatisks un lika pārdomāt par lēmumiem, ko pieņēma galvenā varoņa māte. Par mātes mīlestību. Lai gan izrādē spēlēja viens aktieris, atmosfēra ar mūziku un priekšmetiem padarīja visu ticamāku. (Bruno Tiltiņš)

Cik daudz cilvēku ir zaudējuši dzīvību izsūtījumā! Mani piesaista monoizrādes un darbi par vēsturi. Bija interesanti un aizkustinoši. (Terēze Stroža, 10.klase)

Uzzināju par līdz šim svešu pilsētu Krievijā – Magadanu. Galvenais varonis stāstīja par savām bērnības atmiņām un vecākiem. Izrāde raisīja daudz pārdomu par dzīvi, par to, ko nekad nedrīkstam aizmirst. Bija vērts noskatīties šo monoizrādi. (Dāvis Eliass Jasis)

Ē.Vilsons prata piesaistīt jauniešus, lika pasmaidīt un arī aizdomāties. Fakti, pieredze, emocijas – viss patika. (Adriana Rozentāle)

Paradoksāli, ka cilvēkam var būt mīļa un tuva pilsēta, kurā pavadīti gan labi, gan traģiski laiki. (Karlīna Kristiāna Medeļeva)

Ē.Vilsona acīs varēja saskatīt visu, ko viņš juta. Lai pastiprinātu izjūtas par auksto Magadanu, aktieris kāpa ūdenī ar ledu. Magadana viņam vienmēr atgādina par māti. Es vēlreiz pārdomāju, ko nozīmē – būt cilvēkam. Mēs nedzīvojam tikai sev, bet arī apkārtējiem. (Alise Vīksne)

2018. gada 12.decembrī.

Karjeras izglītības projekts “Medijpratība – viltus ziņas” lektors Ansis Bogustovs

Lekcijā – sarunā mēs pārrunājām, cik bieži izmantojam viedierīces un ko darām internetā, sociālajos tīklos, kādu informāciju saņemam un ko ar to darām. Cik bieži intenetā ir nepatiesa informācija! (Una Garsila, 10.klase) Man patika diskusija par mūsdienās aktuālo problēmu – atkarību no telefoniem un interneta. Diskusijas mērķis bija parādīt, cik bieži mūs maldina internets (reklāmas, informācija).

Sāku aizdomāties, vai arī es neuzķeros uz dažādiem mārketinga trikiem un viltus ziņām. Katram iesaku apmeklēt Anša Bogustova forumu, lai papildinātu zināšanas un izpratni par virtuālās vides draudiem. (Daniela Bērziņa, 10.klase)

Man šī diskusija nedeva neko būtiski jaunu, bet es iesāku dienu ar ļoti pozitīvu cilvēku – Ansi Bogustovu. (Dagnija Upeniece, 10.klase)

Diskusija bija interesanta. A.Bogustovs bija ļoti pozitīvs un atstāja gudra cilvēka iespaidu. Man patika viņa runas stils, piemērots jauniešu auditorijai. Stāstīja par man līdz šim svešām lietām. Pārdomāju, kāda loma mūsdienās ir medijiem, kādas priekšrocības cilvēkiem, kuri prot lietot jaunajās ierīces un atrast nepieciešamo informāciju internetā. (Kristīne Ivanova, 10.klase)

Ziemassvētku koncerts