Skolu šaha olimpiāde

10. aprīlī Jelgavā norisinājās Zemgales reģiona Latvijas skolu šaha Olimpiādes turnīrs. Tajā ar labiem rezultātiem startēja Jēkabpils 3. vidusskolas šahisti. Visās vecuma grupās kopā piedalījās 90 jaunie šahisti. Lai iekļūtu finālā, bija nepieciešams būt starp trim labākajiem. Šo uzdevumu izpildīja un finālā iekļuva Alise Klidziņa, Liāna Stulpiņa, Elizabete Kaļiņina, Rainers Grandāns, Rainers Lapiņš un Valērijs Daļeckis.

sahs1
sahs2

Finālā minētajiem šahistiem pievienosies vēl četri šīs skolas audzēkņi ar pirmo sporta klasi. Jelgavā pēc labi organizētā turnīra notika simultānspēles seansi ar Latvijas 2017. gada čempioni meistari Lindu Krūmiņu un lielmeistaru Normundu Miezi. Neizšķirtu rezultātu ar Latvijas čempioni panāca mūsu Rainers Lapiņš. Visi dalībnieki saņēma piemiņas medaļas un dažādas balvas.

Fināls norisināsies 15. maijā Rīgā Juglas vidusskolā.

Gunārs Pušmucāns